Elavtal till Teslaägare

charge

Fyrfasen Energi erbjuder alla Teslaägare ett förmånligt elavtal: du kan få köpa 100% miljövänligt framställt CO2-neutral el från dem för endast 0,8 öre/kWh påslag över spotpriset! Ni som producerar egen el kan dessutom sälja el till dem för 2 öre/kWh under spotpriset.

Ett mycket förmånligt erbjudande som en utav våra medlemmar, Mikael Karlberg har förhandlat fram. Han är själv Model S ägare, och har ett företag Effektiv Energi AB som just förhandlar fram elavtal till industrin. Bland många anbud var det Fyrfasen Energi som gav bästa villkoren.

Vill du veta mer kan du läsa diskussionstråden ”El till min Tesla” på vårt forum, eller ta kontakt med Mikael!

Har du en Tesla och vill få riktigt billigt el att ladda den med, ta kontakt med Mikael Karlberg på 013-13 90 70 eller mk@effektivenergi.se!

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.