Stil i P1 om Elon Musk
Postat: 18 sep 2015 10:07
Sänds just nu. Har ingen aning om vad det har med Stil att göra, förr handlade programmet bara om mode och det är inget man förknippar med Elon.
Wallboxen verkar rätt meningslös. Men deras EVSE-kabel är riktigt trevlig för de av oss som har enfasladdning med Typ1-kontakt. Jag har en sån själv. Väldigt trevliga och med riktigt proffsig och rapp support också.AGCF skrev:http://charge-amps.com/ intervjuas. Kände inte till dem. Men deras wallbox verkar inte ha trefas
Ja, hon påstod till och med att vi inte sett att priserna sjunkit än.. Hon kunde inte säga om de skulle gå upp eller ner, men de går ju ner ganska mycker för varje år. 6-7% historiskt men ännu mer de senaste åren enligt vissa.Wahll skrev:Motor reportern lika kass som vanligt men programmet var bra
"det går inte att få vettig räckvidd utan tonvis av batterier" och "priset på batterier måste ner vilket inte har hänt ännu".
Ja tanten var ju helt uppe i det blå.. Men kul med lite Elon-tid i P3AGCF skrev:Ja, hon påstod till och med att vi inte sett att priserna sjunkit än.. Hon kunde inte säga om de skulle gå upp eller ner, men de går ju ner ganska mycker för varje år. 6-7% historiskt men ännu mer de senaste åren enligt vissa.Wahll skrev:Motor reportern lika kass som vanligt men programmet var bra
"det går inte att få vettig räckvidd utan tonvis av batterier" och "priset på batterier måste ner vilket inte har hänt ännu".