Sida 1 av 1
Fast butik och service i Malmö
Postat: 27 okt 2015 20:29
av Elonfanatic
Jag pratade med någon på Tesla Norden och hon sa att pop-up butiken är så upptagen att de har bestämt att det ska bli en fast butik och service center i Malmötrakten!
Re: Fast butik och service i Malmö
Postat: 27 okt 2015 20:31
av Oppfinnarn
Butik hade jag hört, men service center också! Det vore perfekt i så fall.
Re: Fast butik och service i Malmö
Postat: 27 okt 2015 20:48
av bylund
De
söker folk till butik i Emporia. Inga servicecentertjänster utlysta än.
Re: Fast butik och service i Malmö
Postat: 27 okt 2015 21:05
av Elonfanatic
Visst vore det awesome? Skulle kunnat jobba lite vid sidan av och vara produktspecialist. Tror jag kan "för mycket" för att vara sunt om Tesla och Elon. Men jag har lite andra saker som händer i mitt liv tyvärr..
Re: Fast butik och service i Malmö
Postat: 27 okt 2015 22:53
av Martinen
Elonfanatic skrev:Visst vore det awesome? Skulle kunnat jobba lite vid sidan av och vara produktspecialist. Tror jag kan "för mycket" för att vara sunt om Tesla och Elon. Men jag har lite andra saker som händer i mitt liv tyvärr..
Du får inte veta för mycket för att jobba på tesla.
Om en kund frågar nått så är det viktigt att ge lite luddiga svar, och helst inte samma svar varje gång

.
Av tidigare erfarenhet så har man fått bättre svar här på forumen än när man frågat tesla. Speciellt när det gäller nya funktioner mm.