Hämtade min LR idag i Malmö.lav1 skrev:Ni som får leverans nu, är bilarna försedda med stänkskärmar fram, och bak? Eller bara fram?
Undrar också hur ni upplever ljudsystemet, hört några hävda att det skulle vara sämre på LR som kommer från Kina. Men känns inte så, eller?

Allting gick mkt bra, bilen såg riktigt bra ut. Inga anmärkningar. Det hade jag inte heller på min från 2019. Jag är dessutom picky ska tilläggas….
Inga noterbara skillnader på ljudsystemet mot min förra LR 2019. Noterade dock att det nu satt 2 högtalare inbyggda i hatthyllan. Så var det inte på min från 2019.
Stänkskärmar satt fram, bak har jag inte kollat. Ser inget behov av att ha några bak. På min 2019 har jag bara haft några mindre stenskott på skärmen framför bakdäcken. Sprut från framdäcken mao. Kommer sätta PPF där som jag köpt av Tesla (i shopen).
Rattvärmen är suverän. Så jäkla skönt att återigen få den lyxen.
Gillar också dubbelglasen och den mer solida känsla de ger när man stänger framdörrarna.
En grym bil som blivit ännu lite bättre.
